X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Türkiye (Türkçe) USD 0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıSoftacarKurulum

Kurulum

SOFTACAR kurulumu oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Gerekli koşullar sağlandığı taktirde dakikalar içerisinde kurulum işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Kurulum ile ilgili bilgiler detaylı olarak aşağıda açıklanmıştır.

 • Kurulum Dosyanızı İndirin.
  sitemio.com müşteri paneliniz üzerinden kurulum dosyanızı indirin ve içerisindeki dosyaları ftp üzerinden sitenize yükleyin.

 • Veri Tabanı Oluşturun.
  Hosting arayüz paneliniz üzerinden(cpanel, plesk vb.) bir veri tabanı ve veri tabanı kullanıcısı oluşturun. (Veri tabanı kullanıcısını oluşturduğunuz veri tabanı için yetkilendiriniz.) Veri tabanı adı - veri tabanı kullanıcı adı ve parolasını bir yere not edin.

 • Kurulum Sihirbazını Çalıştırın.
  www.domain.com/install.php yolunu çalıştırdığınızda "Kolay Kurulum Sihirbazı" ile karşılaşırsınız. Kolay kurulum sihirbazı 4 basit adımdan oluşur. Bunlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Kurulum Aşama 1 >> Sistem Gereksinimleri
  Kolay kurulum sihirbazı, kurulum için gerekli olan özellikleri kontrol edecek ve size bir rapor sunacaktır. Eğer sunucunuz kurulum için yeterli donanıma sahip ise bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Eğer listede bulunan özelliklerden biri veya birkaçında uyarı olması durumunda, hosting firmanızdan destek almanız gereklidir.

 • Kurulum Aşama 2 >> Veri Tabanı Bilgileri
  Daha önce oluşturmuş olduğunuz veri tabanı bilgilerini bu aşamada ilgili kutucuklara tanımlayınız. Eğer bir sorun yok ise, kolay kurulum sihirbazı veri tabanı içeriklerini otomatik olarak yükleyecetir.

 • Kurulum Aşama 3 >> Ayarlamalar
  Web sitenizin temel bilgileri ve tam yetkiye sahip yöneticisi bilgisini bu aşamada tanımlayabilirsiniz.

 • Kurulum Aşama 4 >> Kurulum Tamamlandı.
  Softacar artık kuruldu ve kullanıma hazır. 

Kurulum Sırasında Karşılaşabileceğiniz Bazı Sorunlar

Kurulum sırasında karşılaşabileceğiniz "sistemsel kaynaklı olmayan" bazı sorunlar söz konusu olabilir. Bunlar aşağıda listelenmiştir.

Mod_rewrite aktif olmalıdır

Temel Nedeni > Bu uyarı ile karşılaşmanızın temel nedeni, sunucunuzda mod_rewrite özelliğinin aktif olmamasıdır. Çözüm için hosting firmanızla görüşmelisiniz.

Olası Nedeni > Mod_rewrite özelliğinin aktif olduğundan "kesinlikle eminseniz" sorunun nedeni, sistemin CURL üzerinden kendi içerisine yerel (local) istekler gönderemiyor olmasından kaynaklıdır. Çözüm için hosting firmanızla görüşmelisiniz.

Yönetici Bilgileri Değiştirilemedi

Temel Nedeni > Bu uyarı ile karşılaşmanızın nedeni, lisanslanan alan adı üzerinde kurulum yapılmıyor olmasından kaynaklıdır. Sistem sadece aktif lisansı olan alan adı üzerinde kurululabilir ve kullanılabilir. Lütfen yazılımın tam olarak lisanslı alan adı üzerine yüklendiğinden emin olun. Lisans bilgilerini yanlış tanımladıysanız, lütfen bize ulaşın.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(798 defa görüntülendi. / 4 kişi faydalı buldu.)
Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Top