X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Türkiye (Türkçe) USD 0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıGENELYabancı Dil Ekleme (Multi Language ...

Yabancı Dil Ekleme (Multi Language Kullanımı)

Çoğu yazılımlarımızda standart olarak gelen Sınırsız Çoklu Dil (Multi Language) sisteminin kullanımı ve Yeni  Dil Ekleme için gerekli bilgiler aşağıda sırasıyla verilmiştir.

1) Admin Paneli > Diller > Yeni Ekle tıkladıktan sonra açılan sayfada ekleyeceğiniz yeni dil için standart ibareleri kendinize göre doldurunuz.

2) Yine aynı şekilde açılan sayfada, sayfanın hemen alt kısmında bulunan Sabit Değişkenler alanındaki Türkçe olarak hazır bulunan ibareleri, ekleyeceğiniz yeni dil'e göre tercüme ederek kaydedin.

3) Yeni dil ekleme işlemi yaptıktan sonra, eklediğiniz dil'e veri girişi ve düzenleme yapmak için Admin Paneli > Diller > Eklediğiniz Dil'e tıklayınız. Bu aşamadan sonra siteniz tümü ile komple eklediğiniz dil için aktif olmuş olacak ve tüm içeriklerinizi eklediğiniz dil için yeniden oluşturmanız gerekecektir. (Kısaca admin paneli yeni eklenen dil için sıfırlanıyor da diyebiliriz.) Aksi halde sitenizin görünümü hatalı veya sorunluymuş gibi görünecektir. Yeni dil için içeriklerinizi eklediğinizde normal görünüme döner.

Not: Daha sonra tekrar Türkçe dil'e dönmek için aynı şekilde Admin Paneli > Diller > Türkçe tıkladığınızda Türkçe diline dönersiniz.

Hatırlatmakta fayda var;
Sitede bulunan tüm metinsel alanlar, dil yönetiminden düzenlenebilmektedir. Bu nedenle FTP üzerinden dosyalar da değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Değiştirmek istediğiniz metinleri, ilgili dil'in içindeki sabit değişkenler kısmından bularak değiştirebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(924 defa görüntülendi. / 2 kişi faydalı buldu.)
Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Top