X
X
Worldwide (English) USD 0

Welcome

Sign in

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseGeneralGoogle Haritalar ve Sokak Görünümü ...

Google Haritalar ve Sokak Görünümü Sorunu

Değerli Müşterimiz,

Başta Aura Emlak Scripti olmak üzere bazı yazılımlarımızda Google Maps ve Sokak Görünümü için Google Api kullanılmaktadır.

Bu yazılımları ürettiğimiz dönemde Google Api kullanımı ile ilgili herhangi bir sınırlandırma veya ücretlendirme bulunmamaktaydı.

Fakat, 16 Temmuz 2018 tarihi itibari ile radikal bir kararla Google, bu özelliklerin kullanımı için api erişimine ücretlendirme getirmiştir. Detaylı bilgi için https://cloud.google.com/maps-platform/user-guide/pricing-changes/ inceleyebilirsiniz.

Yazılımlarda bulunan paylaşımlı api key üzerinde yüksek sayıda sorgu işlemi bulunması nedeniyle, Google şirketimize yüklü miktarda borçlandırma yapmaktadır.

Bu sebepten dolayı, 04.09.2018 tarihi itibari ile kullandığınız yazılımlardaki Google Api key bilgisi artık geçersiz olmuştur.

Sitelerinzde bulunan Google Maps ve Sokak Görünümü ile ilgili özellikler, bu nedenle pasif duruma gelecektir.

Çözüm için;

Google Maps ve Sokak Görünümü bulunan sayfalarınızın kaynak kodunda bulunan Google Api Keyleri, kendi Google hesabınızdaki api key ile değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Eğer bu konuda bilginiz yok ise, destek sistemimiz üzerinden FTP erişim bilgilerinizi ve Google hesap giriş bilginizi ilettiğiniz taktirde gerekli müdahale tarafımızca sağlanacaktır. 

Hatırlatma;

Google hesabınızda bir faturalandırma yöntemi tanımlı olduğundan emin olunuz veya tanımlı değilse bir fatura bilgisi ve ödeme yöntemi eklemelisiniz. Aksi halde Google api key kullanımı yapılamamaktadır.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(1640 times viewed / 2 people found it helpful)
Copyright © 2021 All Rights Reserved
Top