X
X
Worldwide (English) USD 0

Welcome

Sign in

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseGeneralYabancı Dil Ekleme (Multi Language ...

Yabancı Dil Ekleme (Multi Language Kullanımı)

Çoğu yazılımlarımızda standart olarak gelen Sınırsız Çoklu Dil (Multi Language) sisteminin kullanımı ve Yeni  Dil Ekleme için gerekli bilgiler aşağıda sırasıyla verilmiştir.

1) Admin Paneli > Diller > Yeni Ekle tıkladıktan sonra açılan sayfada ekleyeceğiniz yeni dil için standart ibareleri kendinize göre doldurunuz.

2) Yine aynı şekilde açılan sayfada, sayfanın hemen alt kısmında bulunan Sabit Değişkenler alanındaki Türkçe olarak hazır bulunan ibareleri, ekleyeceğiniz yeni dil'e göre tercüme ederek kaydedin.

3) Yeni dil ekleme işlemi yaptıktan sonra, eklediğiniz dil'e veri girişi ve düzenleme yapmak için Admin Paneli > Diller > Eklediğiniz Dil'e tıklayınız. Bu aşamadan sonra siteniz tümü ile komple eklediğiniz dil için aktif olmuş olacak ve tüm içeriklerinizi eklediğiniz dil için yeniden oluşturmanız gerekecektir. (Kısaca admin paneli yeni eklenen dil için sıfırlanıyor da diyebiliriz.) Aksi halde sitenizin görünümü hatalı veya sorunluymuş gibi görünecektir. Yeni dil için içeriklerinizi eklediğinizde normal görünüme döner.

Not: Daha sonra tekrar Türkçe dil'e dönmek için aynı şekilde Admin Paneli > Diller > Türkçe tıkladığınızda Türkçe diline dönersiniz.

Hatırlatmakta fayda var;
Sitede bulunan tüm metinsel alanlar, dil yönetiminden düzenlenebilmektedir. Bu nedenle FTP üzerinden dosyalar da değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Değiştirmek istediğiniz metinleri, ilgili dil'in içindeki sabit değişkenler kısmından bularak değiştirebilirsiniz.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(931 times viewed / 2 people found it helpful)
Copyright © 2021 All Rights Reserved
Top